Blog

Cze 05

Piñata w Polsce

Piñata w Polsce

W czasie naszego wakacyjnego pobytu w Polsce wzięliśmy udział w warsztatach przygotowania piñaty. Tradycja niezwykle popularna w Meksyku. Ukrasza wszelkiego rodzaju święta, urodziny naszych maleńkich. W środku znajdują się zazwyczaj słodkości, które po rozbiciu piñaty spadają na ziemię. W tym momencie dzieci rzucają się na podłogę próbując zgarnąć jak najwięcej cukierków, lizaków, itp. 

Maj 08

Meksykańskie pstrągi

Meksykańskie pstrągi

Wydawałoby się, że klimat tropikalny, ale w Meksyku też mamy hodowle pstrągów. W chłodniejszych rejonach kraju można zjeść bardzo smaczne, rzeczne rybki, a nie tylko owoce morza, z których słynie Meksyk. Przepyszne potrawy na zdjęciach udało nam się zjeść w pobliżu miasta Meksyk, obok gorących źródeł w stanie Michoacan. 

Kwi 08

Polityk godny politowania...

Polityk godny politowania...

Nie zawsze polityka musi być na poważnie, choć tutaj to nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Wielka furorę robi ostatnio w mediach burmistrz z miejscowości San Blas. Hilario Ramirez Villanueva stał się bardzo kontrowersyjny, bo w czasie jednego z mitingów wyborczych ubiegając się o reelekcję stwierdził, że "tak, kradłem z lokalnego budżetu, ale tylko troszeczkę, bo nasza gmina jest bardzo biedna, to co jedną ręką zabierałem bogatym, dawałem drugą biednym". Stwierdzenie to wzbudziło oburzenie w mediach ogólnokrajowych, ale lokalna społeczność wybrała go ponownie na swojego pryncypała!!! 

Mar 07

Meksykańska msza święta w Puerto Morelos

Meksykańska msza święta w Puerto Morelos

Relacja z niedzielnej mszy świętej w lokalnym kościele. Po zakończeniu był gotowy poczęstunek dla przybyłych. Nie obyło się bez święcenia, czyli obfitego oblewania głów wiernych.

Cze 08

Buty na ostro

Buty na ostro

Dawno nas nie było, choć nasz Meksyk nie przestaje zaskakiwać. Dziś coś z naszej serii "Meksyk jakiego nikt Wam nie pokaże"... Uwaga, jeżeli myślicie, że widzieliście dużo dziwnych rzeczy, mam coś, co może zaskoczyć niejednego.