Relacje

Paz 28

Huragan Patricia i szczęście w nieszczęściu

Huragan Patricia i szczęście w nieszczęściu

Wiele było medialnego rozgłosu przez wejściem najsilniejszego huraganu w historii na terytorium meksykańskie. Patricia miała siłę wiatru wręcz niewyobrażalną, w porywach ponad 350 km/h. Siła potrafiąca przewracać samochody wzbudzała wielkie przerażenie wszystkich słuchających wiadomości o nadchodzącym kataklizmie.
Bardzo szybko okazało się jednak, że huragan nie wyrządził wielkich strat na jakie się zapowiadał. Dlaczego?

Cze 07

Zwiedzanie miasta Meksyk z turystami z Elbląga

Zwiedzanie miasta Meksyk z turystami z Elbląga

Spędziliśmy razem kilka dni, oglądając lokalne ciekawostki w mieście Meksyk. W Teotihuacan byliśmy tak wcześnie rano, że samotnie spacerowaliśmy praktycznie w czasie całej wizyty. Dodatkowo mieliśmy możliwość obserwowania balonów krążących nad Piramidą Słońca.   

Cze 05

Piñata w Polsce

Piñata w Polsce

W czasie naszego wakacyjnego pobytu w Polsce wzięliśmy udział w warsztatach przygotowania piñaty. Tradycja niezwykle popularna w Meksyku. Ukrasza wszelkiego rodzaju święta, urodziny naszych maleńkich. W środku znajdują się zazwyczaj słodkości, które po rozbiciu piñaty spadają na ziemię. W tym momencie dzieci rzucają się na podłogę próbując zgarnąć jak najwięcej cukierków, lizaków, itp. 

Mar 07

Meksykańska msza święta w Puerto Morelos

Meksykańska msza święta w Puerto Morelos

Relacja z niedzielnej mszy świętej w lokalnym kościele. Po zakończeniu był gotowy poczęstunek dla przybyłych. Nie obyło się bez święcenia, czyli obfitego oblewania głów wiernych.